dentsu aegis network

TURKEY
  • Dentsu Aegis Network Türkiye Yönetim Ekibi
HARTMUT RIESTER

HARTMUT RIESTER

CEO, Dentsu Aegis Network Türkiye

2011 yılından beri Türkiye, Romanya ve Bulgaristan CEO’su olarak görev yapan Hartmut, 2015 yılından itibaren yalnızca Türkiye pazarına odaklanarak Türkiye CEO’luğu görevine devam etmektedir. 1994’ten beri iletişim sektöründe, reklam ve medya ajanslarında oldukça geniş kapsamda iş deneyimine sahip olan Hartmut, kariyerine 1994’te HMS/Carat’ta başlamış, 1998 yılından sonra sırasıyla Leo Burnett, UM ve Vizeum’da üst düzey yöneticilik görevleri almıştır.

YILDIZ DAĞISTANİ

YILDIZ DAĞISTANİ

Grup Başkanı, Dentsu Aegis Network Türkiye

İş hayatına 1979 yılında Manajans’da araştırma departmanı sorumlusu olarak başladı. 1982-1989 yılları arasında Yorum’da ve 1989-1995 yılları arasında ise RPM/Radar cdp Europe’da Medya Direktörü olarak görev yaptı. 1995 yılında Medyatürk’ün kurucu ortakları arasında yer alarak Genel Müdürlük görevini üstlendi. Medyatürk, 1995 ve 2005 arasındaki 10 yıllık süreçte yabancı ortaklığı olmayan tek büyük ajans olarak pazarda yer aldı. 2005 yılında Carat’ın bağlı olduğu Aegis Holding tarafından Medyatürk’ün hisselerinin satın alınmasıyla, Carat Türkiye ve Medyatürk, Türkiye pazarındaki operasyonlarını birleştirdiler. 2005-20014 yılları arasında Aegis Media Türkiye’de, 2014 yılından itibaren de Dentsu Aegis Network Türkiye’de Grup Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 

SELÇUK KÜÇÜKTOPUZLU

SELÇUK KÜÇÜKTOPUZLU

COO, Dentsu Aegis Network Türkiye / Genel Müdür, Carat Türkiye

1992 Yılında Leo Burnett’te başladığı iş yaşamına, 2004 yılına kadar rpm/radar ve Ogilvy’de müşteri ilişkileri ve iletişim planlaması alanlarında devam etti. 2004 yılında Medyatürk’e katıldı, 2006’da Carat ve Medyatürk’ün birleşmesi sürecinde görev aldı, 2007 yılından itibaren ajans yönetim kadrosunda sorumluluk üstlendi. Dentsu Aegis Network’ün Türkiye’deki gelişiminde, Vizeum, iProspect, Posterscope, Isobar ve diğer hizmet birimlerinin kurulması ve gelişmesinde diğer yönetim ortakları ile birlikte görev aldı. Halen Carat Türkiye’nin Genel Müdürlüğü ve Dentsu Aegis Network’ün Chief Operating Officer’ı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 

TUNÇ BADUR

TUNÇ BADUR

CFO, Dentsu Aegis Network Türkiye

2002 yılında rpm/radar ve Medyatürk’te CFO olarak medya sektörüne girdi. 2006’da Carat ve Medyatürk’ün birleşmesi sürecinde görev aldı. 2008 yılında Aegis Media Türkiye’de CFO pozisyonuna geldi. 2008-2014 yılları arasında Aegis Media Türkiye’de, 2014 yılından itibaren de Dentsu Aegis Network Türkiye’de CFO  görevini sürdürmektedir. Halihazırda Dentsu Aegis Network bünyesindeki Carat, Vizeum, Posterscope, iProspect, Isobar ve Amnet şirketlerinin Mali İşler Grup Başkanlığını yürütmektedir.

ZAFER ÖZÇELİK

ZAFER ÖZÇELİK

CDO, Dentsu Aegis Network Türkiye

1975 doğumlu olan Zafer, sırasıyla BAL, İzmir Fen Lisesi ve ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği’nden mezun oldu. 2 senelik bankacılık deneyimini takiben burslu olarak gittiği University of San Francisco’da MBA eğitimini tamamladı. Ardından San Francisco’da Bleu Marketing Solutions şirketinde ekip lideri olarak HP, Intel, Pitney Bowes, Apple gibi müşterilerin çeşitli online kampanya ve projelerini oluşturmada görev aldı.
2007 yılında Türkiye’ye dönerek Doğan Online grubuna katıldı. Grup içerisinde Proje, İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü görevlerinin ardından Şubat 2010’da Aegis Grubuna katıldı.
Halihazırda Dentsu Aegis Network bünyesindeki Carat, Isobar, iProspect ve Vizeum ajanslarının dijital hizmet ve stratejilerinden sorumlu olan Zafer  ayrıca çeşitli üniversite, konferans, TV ve radyo programlarına konuşmacı olarak katılmaktadır.