dentsu aegis network

TURKEY
  • Dentsu Aegis Network Türkiye Yönetim Ekibi
HARTMUT RIESTER

HARTMUT RIESTER

CEO, Dentsu Aegis Network Türkiye

2011 yılından beri Türkiye, Romanya ve Bulgaristan CEO’su olarak görev yapan Hartmut, 2015 yılından itibaren yalnızca Türkiye pazarına odaklanarak Türkiye CEO’luğu görevine devam etmektedir. 1994’ten beri iletişim sektöründe, reklam ve medya ajanslarında oldukça geniş kapsamda iş deneyimine sahip olan Hartmut, kariyerine 1994’te HMS/Carat’ta başlamış, 1998 yılından sonra sırasıyla Leo Burnett, UM ve Vizeum’da üst düzey yöneticilik görevleri almıştır.

YILDIZ DAĞISTANİ

YILDIZ DAĞISTANİ

Grup Başkanı, Dentsu Aegis Network Türkiye

İş hayatına 1979 yılında Manajans’da araştırma departmanı sorumlusu olarak başladı. 1982-1989 yılları arasında Yorum’da ve 1989-1995 yılları arasında ise RPM/Radar cdp Europe’da Medya Direktörü olarak görev yaptı. 1995 yılında Medyatürk’ün kurucu ortakları arasında yer alarak Genel Müdürlük görevini üstlendi. Medyatürk, 1995 ve 2005 arasındaki 10 yıllık süreçte yabancı ortaklığı olmayan tek büyük ajans olarak pazarda yer aldı. 2005 yılında Carat’ın bağlı olduğu Aegis Holding tarafından Medyatürk’ün hisselerinin satın alınmasıyla, Carat Türkiye ve Medyatürk, Türkiye pazarındaki operasyonlarını birleştirdiler. 2005-20014 yılları arasında Aegis Media Türkiye’de, 2014 yılından itibaren de Dentsu Aegis Network Türkiye’de Grup Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 

SELÇUK KÜÇÜKTOPUZLU

SELÇUK KÜÇÜKTOPUZLU

COO, Dentsu Aegis Network Türkiye / Genel Müdür, Carat Türkiye

1992 Yılında Leo Burnett’te başladığı iş yaşamına, 2004 yılına kadar rpm/radar ve Ogilvy’de müşteri ilişkileri ve iletişim planlaması alanlarında devam etti. 2004 yılında Medyatürk’e katıldı, 2006’da Carat ve Medyatürk’ün birleşmesi sürecinde görev aldı, 2007 yılından itibaren ajans yönetim kadrosunda sorumluluk üstlendi. Dentsu Aegis Network’ün Türkiye’deki gelişiminde, Vizeum, iProspect, Posterscope, Isobar ve diğer hizmet birimlerinin kurulması ve gelişmesinde diğer yönetim ortakları ile birlikte görev aldı. Halen Carat Türkiye’nin Genel Müdürlüğü ve Dentsu Aegis Network’ün Chief Operating Officer’ı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. 

NİLÜFER MUTLU

NİLÜFER MUTLU

CFO, Dentsu Aegis Network Türkiye

Ghent Universitesi, Işletme bölümünden mezun olan Nilüfer Mutlu, 2004 yılında OMD Belçika’da iş hayatına başlamıştır.

2006 yılı itibariyle Türkiye’de IPG ve Omnicom’un Creative ve Medya şirketlerinde Controller; devamında da Grey/WPP şirketinde CFO olarak görev almıştır.

Temmuz 2018’den itibaren de Dentsu Aegis Network Türkiye’de Grup CFO görevini sürdürmektedir.